Siz istediniz biz uzattık! İndirimli bilet fiyatları için son tarih: 29 Mart!

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Dünya Otomotiv Konferansı

Newky, Araç Siber Güvenliğinde Yeni Çözümler Sunuyor ve Dünya Otomotiv Konferansı’nda Yerini Alıyor 

Otomotiv ve mobilite sektöründe araç siber güvenliği alanında öncü şirketlerden Newky, Dünya Otomotiv Konferansı’nda en son çözümlerini sergileyecek. Newky, kullanıcıların cep telefonlarını dijital anahtarlara dönüştüren yenilikçi teknolojisiyle araçların hacklenmesini önlüyor. 

Newky AutoBox ile Güvenli ve Akıllı Araçlar 

Newky’nin patentli IoT cihazı Newky AutoBox, araçların elektronik kontrol ünitelerine (ECU) ve dijital erişim noktalarına yapılan siber saldırıları engelleyerek araç güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor. Newky AutoBox, UN ECE R155 ve R156 regülasyonlarına uygun olarak geliştirilmiş olup, marka, model, fosil yakıtlı, elektrikli fark etmeksizin tüm kara taşıtlarında kullanılabiliyor. 

Newky AutoBox’ın Sunduğu Avantajlar: 

  • ECU Koruma ve CANBUS Erişim Kontrolü: Araçların kritik sistemlerine yetkisiz erişimi engelleyerek siber saldırıları önler. 
  • Yetkili Servis Erişimi: OBD2 portuna yetkili servislerin güvenli erişimini sağlar. 
  • Dijital Zimmetleme: Araçların yetkisiz kullanılmasını önler. 
  • OTA Güncelleme: Araç yazılımlarını ve güvenlik yamalarını uzaktan güncelleme imkanı sunar. 
  • Hırsızlık Önleme: Araç ve parça hırsızlığına karşı gelişmiş güvenlik sağlar. 
  • Araç/Sürücü Performans Ölçümü: Araç ve sürücü performansını analiz ederek verimliliği artırır. 

Newky’nin Başarıları ve Hedefleri 

2019 yılından bu yana yapay zeka tabanlı uygulamalar geliştiren Newky, otomotiv siber güvenliği alanındaki uzmanlığıyla uluslararası etkinliklerde adından söz ettiriyor. Newky, 2022’de EIT Urban Mobility tarafından düzenlenen City Raptor yarışmasında ve 2023’te OİB tarafından düzenlenen Otomotivin Geleceği Tasarım yarışmasında birinci oldu. Birçok yatırımcıdan destek alan Newky, küresel pazarda araç siber güvenliğinde lider olmayı ve dünyaya değer katan Unicorn girişimler arasında yer almayı hedefliyor. 

Newky AutoBox hakkında daha fazla bilgi almak ve demo talep etmek için hello@newky.co adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!